Zürih, Avrupa’nın en sevdiğim şehirlerinden biri. Bu şehirde dört yıl yaşadım, bu konuda hatıralarımı son kitabım “Başka Şehirler” de yazdım.

Zürih’i keşfederken Vladimir Lenin’in izlerine rastladım. Zürih‘e 1916’da taşınmıştı, Spiegelgasse’de küçük bir dairede yaşadı. Günlerini Zürih Merkez Kütüphanesi’nde geçirdi. ‪9 Nisan‬’da Lenin ve 31 yoldaşı Zürih istasyonundan Rusya’ya hareket etti. Bu yolculuğu dünyayı sonsuza dek değiştirdi.

Gerisi, herkesin bildiği tarih…⁣

Mühürlü Tren’in hikayesi ve Zürih izlenimlerim Başka Şehirler‘de…

Bu gönderiyi Instagram'da gör

Zürih, Avrupa'nın en sevdiğim şehirlerinden biri. Bu şehirde dört yıl yaşadım, bu konuda hatıralarımı son kitabım "Başka Şehirler" de yazdım. Zürih'i keşfederken Vladimir Lenin'in izlerine rastladım. Zürih'e 1916'da taşınmıştı, Spiegelgasse'de küçük bir dairede yaşadı. Günlerini Zürih Merkez Kütüphanesi'nde geçirdi. ‪9 Nisan‬'da Lenin ve 31 yoldaşı Zürih istasyonundan Rusya'ya hareket etti. Bu yolculuğu dünyayı sonsuza dek değiştirdi. Gerisi, herkesin bildiği tarih…⁣ ▫️▫️▫️⁣ Zurich is one of my favorite cities in Europe. I lived there for four years, and I wrote my memories in my last book, "Başka Şehirler" While exploring Zurich, I found traces of Vladimir Lenin. He moved to Zurich in 1916 and lived in a small apartment in Spiegelgasse. He spent his days at the Zurich Central Library. On April 9, Lenin and his 31 comrades left for Russia from Zurich train station. This journey has changed the world forever. The rest is history that everyone knows…

Remzi Gokdag 🖋📚☕️🌍 (@remgok)'in paylaştığı bir gönderi ()