Başka Şehirler

20 kenti, 20 ismin rehberliğinde seyahat eden Remzi Gökdağ, okuru düşle gerçek arasında gizemli yolculuklara davet ediyor. Her şehre efsane bir isim rehberlik ediyor. Seyahatler Alp Dağları’nın büyüleyici yamaçlarından ‘Vahşi Batı’nın çöllerine uzanıyor.

Efsane isimlerin izinde gizemli yolculuklar

BAŞKA ŞEHİRLER

Seyahati seviyorsanız, keşfetmeye meraklıysanız bu kitaptan keyif alacaksınız. Geçmişin unutulmaz izlerini hatırlayıp düşsel yolculuğa hazırlanacaksınız. Kitapta yer alan hikayeler ilginç, meraklı ve heyecanlı… Şehirlerin gizli kalmış köşelerini gösterirken yaşam hikayelerini özetliyor. Turistik rehberlerde anlatılmayan hikayelerin her biri özel, tamamı gerçek… Tarihin derinliklerinde kalan bazı olayları tekrar hatırlatıp birbirinden farklı insan manzaralarına ışık tutuyor.

GİZEMLİ YOLCULUKLAR

Marco Polo’nun Cenova şehriyle başlıyan kitabın kapağında Cenova’nın ünlü deniz feneri var. Remzi Gökdağ‘a göre bu şehir diğerlerine göre ayrıcalıklı… Cenova asırlar önce dünyayı keşfetmek için yola çıkan kaşiflere esin kaynağı olmuş, Avrupa’yı uzak denizlerin bilinmez limanlarına bağlamış.

Günümüzde sıradan bir Avrupa şehri gibi görünse de pek çok görkemli olaya tanık olmuş. Şehrin o günlerini hatırlatan yazar, bugünkü sokaklarında kısa bir yolculuğa çıkıyor ve Cenova’nın yıllar içinde yaşadığı değişimi özetliyor.

“Kendimi her şeyden önce bilginin peşinde koşan biri olarak görüyorum. Geçmişte muhabirdim, bazen de gazeteci olarak anıldım, kitaplarımdan sonra yazar diyenler oldu. İnternet dönemiyle birlikte blogger da oldum ama aslında kendimi bildim bileli gezginim. Merak ettiğim konuların peşine düştüm, farklı coğrafyalara sürüklendim. Gördüğüm şehirler, tanımadığım kültürler ufkumu açtı. Sonuçta gezilerimden edindiğim bilgiler yazılarıma yansıdı.” Remzi Gökdağ

ABOUT THE BOOK