Başka Şehirler

20 kenti, 20 ismin rehberliğinde gezen Remzi Gökdağ, okuru düşle gerçek arasında gizemli yolculuklara davet ediyor. Her şehre efsane bir isim rehberlik ediyor. Seyahatler Alp Dağları’nın büyüleyici yamaçlarından ‘Vahşi Batı’nın çöllerine uzanıyor.
09/03/2024

Efsane isimlerin izinde gizemli yolculuklar

BAŞKA ŞEHİRLER

Seyahati seviyorsanız, keşfetmeye meraklıysanız bu kitaptan keyif alacaksınız. Geçmişin unutulmaz izlerini hatırlayıp düşsel yolculuğa hazırlanacaksınız. Kitapta yer alan hikayeler ilginç, meraklı ve heyecanlı… Şehirlerin gizli kalmış köşelerini gösterirken yaşam hikayelerini özetliyor. Turistik rehberlerde anlatılmayan hikayelerin her biri özel, tamamı gerçek… Tarihin derinliklerinde kalan bazı olayları tekrar hatırlatıp birbirinden farklı insan manzaralarına ışık tutuyor.

Tarih sayfalarında kalan bazı olayları tekrar hatırlamamızı sağlayan kitap, aynı zamanda şehirlerin geçmişinde iz bırakan kişilerin yaşamlarından da kesitler sunuyor. Her şehre efsane bir isim rehberlik ediyor.

GİZEMLİ YOLCULUKLAR

Marco Polo’nun Cenova şehriyle başlıyan kitabın kapağında Cenova’nın ünlü deniz feneri var. Remzi Gökdağ‘a göre bu şehir diğerlerine göre ayrıcalıklı… Cenova asırlar önce dünyayı keşfetmek için yola çıkan kaşiflere esin kaynağı olmuş, Avrupa’yı uzak denizlerin bilinmez limanlarına bağlamış.

Günümüzde sıradan bir Avrupa şehri gibi görünse de pek çok görkemli olaya tanık olmuş. Şehrin o günlerini hatırlatan yazar, bugünkü sokaklarında kısa bir yolculuğa çıkıyor ve Cenova’nın yıllar içinde yaşadığı değişimi özetliyor.

“Kendimi her şeyden önce bilginin peşinde koşan biri olarak görüyorum. Geçmişte muhabirdim, bazen de gazeteci olarak anıldım, kitaplarımdan sonra yazar diyenler oldu. İnternet dönemiyle birlikte blogger da oldum ama aslında kendimi bildim bileli gezginim. Merak ettiğim konuların peşine düştüm, farklı coğrafyalara sürüklendim. Gördüğüm şehirler, tanımadığım kültürler ufkumu açtı. Sonuçta gezilerimden edindiğim bilgiler yazılarıma yansıdı.” Remzi Gökdağ

ABOUT THE BOOK

Remzi Gokdag

Remzi Gökdağ gazeteci, yazar ve dijital yayıncıdır. Başka Şehirler, Sevgili İstanbul, Amerikan Medyası’nda 11 Eylül ve Park Otel Olayı kitaplarının yazarıdır.

BAŞKA ŞEHİRLER

Efsane isimlerin izinde gizemli yolculuklar

Sevgili İstanbul

Eski İstanbul'dan anılar, gerçek hayat hikayeleri

AMERİKAN MEDYASINDA 11 EYLÜL

11 Eylül saldırıları ve Amerikan medyasının olaya yaklaşımı

PARK OTEL OLAYI

Bütün ayrıntılarıyla Park Otel mücadelesi...
Önceki Yazı

Amerikan Medyasında 11 Eylül

Sonraki Yazı

Sevgili İstanbul