Emeç Ödülleri sahiplerini buldu

Remzi Gökdağ - Emeç Ödülleri sahiplerini buldu
1993 yılında Cemal Reşit Rey Konser Salonu'nda düzenlenen törende ödül alan muhabirler.

Ödül kazandığımı aşağıdaki haberle öğrenmiştim

İSTANBUL(AA)- Üç yıl önce uğradığı silahlı saldın sonucu öldürülen Hürriyet Gazetesi Yöneim Kurulu üyesi ve yazarı Çetin Emeç anısına düzenlenen “Çetin Emeç 1. Gazetecilik Teşvik Ödülleri”, dün akşam törenle sahiplene dağıtıldı.

Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda düzenlenen tören Çetin Emeç’in yaşamından kesitler sunulan bir mulüvizyon gösterisiyle başladı. Genç gazetecileri teşvik etmek amacıyla bu yıl ilk kez düzenlenen yarışmada “Bakan danışmanına şeffaf dayak” habenyle birinciliğı kazanan Hürriyet gazetesi muhabirleri Kamil Elibol ve Ahmet Köprülü ödüllerini İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Nurettin Sözen’den aldılar.

Yarışmada “Akdeniz’de eroin baskını” başlıklı haberiyle Milliyet gazetesinden Tolga Şardan, “Son sahneyi oynuyordu matmazel” adlı haberiyle Cumhuriyet gazetesinden Remzi Gökdağ ve “Don Kişot imana geldi” başlıklı haberiyle de Nokta dergisinden A. Baki Koşar mansiyon ödülü aldılar.

Sunuculuğunu Uğur Dündar’ın yaptığı törende Çetin Emeç’in kızı piyanist Mehveş Emeç, babasının anısına bir resital verdi.

10 Mart 1993

Emeç Ödülleri
Cumhuriyet’te yayınlanan haber

Ödül kazandıran matmazel röportajım

Ödül kazandıran matmazel röportajım

Ödülün duyurusu

Remzi Gökdağ - Emeç Ödülleri sahiplerini buldu

Gazeteci, yazar ve dijital yayıncı Remzi Gökdağ, Başka Şehirler, Sevgili İstanbul, Amerikan Medyası’nda 11 Eylül ve Park Otel Olayı kitaplarının yazarıdır.

1993 yazıları