• İçinden İstanbul geçen gerçek hayat hikayeleri

  SEVGİLİ İSTANBUL

  Çok kültürlü İstanbul'da kentin kendi kültürü büyük ölçüde yok oldu.

  EFSANE İSİMLER NE DEDİLER?
 • ESKİ İSTANBUL'UN İZİNDE

  NEREDEN ÇIKTI BU KİTAP FİKRİ?

  "Çocukluk yıllarımda tanıdığım, gençliğimde keyif aldığım, daha sonra da izini kaybettiğim eski İstanbul’u aramaya koyuldum."

  ÖN HAZIRLIK HAKKIMDA
 • 20 kişinin farklı penceresinden eski İstanbul

  ESKİ İSTANBUL'UN TANIKLARI

  Kentin unutulan bir döneminİ İstanbul'un efsane isimleri anlattı.

  ONLARIN İSTANBUL'U

HANIMEFENDİLER, BEYEFENDİLER…

İSTANBUL'UN GEÇMİŞTE KALAN GÜNLERİNİ ANLATTI

İstanbul’un hanımefendileri, beyefendileri bu kentte yaşadıkları sürprizleri, hayal kırıklıklarını, çocukluk yıllarının en masum anılarını paylaştı. Röportajlardan geriye kalan notlar kitap oldu…

ZAMAN HIZLA AKIYOR

İSTANBUL DEĞİŞİYOR

Kitapta anlatılan hikayelerin tamamı eski İstanbul’da yaşandı. İstanbul’da doğan, çeşitli zamanlarda İstanbul’a yerleşen 20 kişi İstanbul’un başdöndüren değişimini anlattı. Bazıları değişim sürecini kabullenirken, bazıları itirazlarını kayda geçirdi. Detayları İstanbul’un efsane isimlerinin özgün anlatımlarında bulacaksınız.

BUGÜNÜN İSTANBUL'UNDAN

GEÇMİŞE YOLCULUĞA HAZIR MISINIZ?

Konuştuğum kişilere sorduğum ilk soru çocukluk yıllarına ait gözlerinde canlanan hatıralar oldu. İstanbul’a dair ilk izlenimlerini merak ediyordum. Bu hatıralar beraberinde gençlik yıllarını getirdi. Hayatlarının önemli dönemeçlerine tanık olan İstanbul sokaklarında neler yaşadılar?

BÖYLE BİR İSTANBUL VAR MIYDI?

YOKSA BİZ RÜYA MI GÖRDÜK?

Kitabın sayfalarını çevirirken Eyüpsultan’da güvercinlere yem atan küçük kızın mutluluğuna, Beyazıt’tan Sultanahmet’teki okuluna yürüyerek giden çocuğun heyecanına, Narlıkapı Çıkmazı’nda kesişen hayatlara, Nevizade’nin dününe, Yeşilçam’ın parlak yıllarına tanık olacak, Fatih’in ahşap evlerinden yükselen kömür dumanını da Nişantaşı sokaklarındaki parfümü de koklayabileceksiniz.

Kitap hakkındaki görüşleriniz...