Duraklar
Remzi Gökdağ
1968 yılında İstanbul’da doğdu. 1989’da Cumhuriyet Gazetesi’nde muhabir olarak çalışmaya başladı. Yükseköğrenimini İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde tamamladı. 1993 yılında “Çetin Emeç Gazetecilik Ödülü” ve “Çağdaş Gazeteciler Derneği Yılın Gazetecileri” ödüllerini kazandı. Los Angeles’ta on, Moskova’da bir, Zürih’te beş yıl yaşadı. Bu süre içinde yaptığı haber ve röportajları çeşitli gazete ve dergilerde yayınlandı. İlk kitabı “Park Otel Olayı” 1992’de, 11 Eylül saldırılarının ardından Amerikan medya kuruluşlarının habere yaklaşımını inceleyen kitabı “Amerikan Medyasında 11 Eylül” 2001 yılında çıktı. Eski İstanbul’un kaybolan günlerini, 20 unutulmaz isimle yaptığı röportajlarla yansıtan “Sevgili İstanbul” kitabı 2015’te yayınlandı.

KİTAPLARI

Duraklar

Duraklar

Seyahati seviyor, keşfetmeyi biliyorsanız DURAKLAR’da kendinizi bulacaksınız. Kentlerin gözden kaçan geçmişinde mekânlar ve insanlardan geriye kalan unutulmaz izleri bir kez daha hatırlayacaksınız.

Amerikan Medyasında 11 Eylül

11 Eylül

ABD medyası 11 Eylül’deki faciayı reyting mücadelesine dönüştürmeden verdi. Televizyonlar bütçelerine büyük zarar vereceğini bilmelerine karşın reklamları yayından kaldırdı. 11 Eylül faciasının gazetecilik boyutu, o güne ışık tutan gelişmeler…

Sevgili İstanbul

Sevgili İstanbul

İstanbul’un son yıllarda yaşadığı büyük değişimi, dönemin tanığı olan farklı karakterler anlatıyor. Eski İstanbul’un unutulmaya yüz tutan günleri 20 kişinin renkli anlatımlarıyla Sevgili İstanbul’da yeniden canlanıyor.

Park Otel Olayı

Park Otel Olayı

Hukuka aykırılığı ve şehircilik bilimiyle alay eden kimliğiyle kamuoyunun karşı çıktığı Park Otel üç yıl boyunca nasıl özgürce yükselebildi? Sivil ve resmi yetkililerin oluşturduğu ittifaka karşı bu inşaat demokrasiye nasıl meydan okudu?