DURAKLAR

  • 20 MEKAN
  • 20 İNSAN
  • YOL NOTLARI
  • YAŞAM HİKAYELERİ
  • REMZİ GÖKDAĞ

Duraklar'a Hoşgeldiniz

İmkânlarımız sınırlı olsa da hayallerimiz sonsuzdur. Düş kurmaktan çekinmeyin, gizemli kentlerinizi yaratın. Sıradan mekânları, orada yaşayanların hikâyeleriyle süsleyin. Geçmişin unutulan izlerini hayal dünyanızda renklendirin. Yeni dünyaların kapılarını aralayacak, gizemli diyarlara yelken açacaksınız.

Duraklar’da yol notlarımdan derlediğim hikayelere yer verdim. Farklı mekanları, birbirinden ilginç kişilerin rehberliğinde gezdim. Onların yaşam öykülerini, kentlerin o günkü durumunu gözümde canlandırmaya çalıştım. Kişilerin kaderini değiştiren kader anlarını, kentlerin tarihinde yaşanmış sıradışı olayları tekrar hatırladım.

Remzi Gökdağ

Sevgili İstanbul kitabının yazarı Remzi Gökdağ, bu kez dünya coğrafyasının farklı kentlerini geziyor, kentlerle sohbet ediyor, geçmişin kapılarını aralıyor.

Farklı kentlerde yaşamış, adı yaşadığı mekânla birlikte tarihe kazınmış kişilerin izlerini takip eden yazar, okuru gerçekle düş arasında uzanan yolculuklara davet ediyor.

Marco Polo
Cenova
Rembrandt
Amsterdam
Charles Bukowski
Los Angeles
Marlene Dietrich
Berlin
Ernest Hemingway
Pamplona
Robert Doisneau
Paris
Milan Kundera
Prag
Lenin
Zürih
Jack Kerouac
San Francisco

Lampedusa
Palermo

Mark Twain
Luzern
Kit Carson
Taos
Oppenheimer
Los Alamos
J.K. Rowling
Porto
Jimi Hendrix
Monterey
Frank Gehry
Bilbao
Albert Einstein
Bern
Walter Scott
Death Valley
Johanna Spyri
Mainfeld
Geronimo
Arizona
Seyahati seviyor, keşfetmeyi biliyorsanız DURAKLAR’da kendinizi bulacaksınız. Kentlerin gözden kaçan geçmişinde mekânlar ve insanlardan geriye kalan unutulmaz izleri bir kez daha hatırlayacaksınız.

OKURKEN GEZİN

Gezerken keşfedin
Kitapta adı geçen duraklarda bulunduysanız anılarınızı tazeleyecek, bulunmadıysanız düşsel bir yolculuğa hazırlanacaksınız. Tanıdık isimlerin unutulmuş hikayelerini yeniden hatırlayacaksınız.

DÜŞSEL YOLCULUKLAR

Gerçek Hikayeler
Bakıp görerek öğrenen, sohbet ederken tanıyan, gezerek keşfedenlerdenseniz DURAKLAR’da biraz da kendi yaşamınızdan kesitlerle karşılaşacaksınız.

20 MEKAN 20 İNSAN

Efsane İsimler, Kadim Kentler
Bazen hüzünlü, bazen neşeli geçen yolculuklar kültürü, siyaseti ve tarihi seyahat tutkusuyla harmanlıyor. Kısa, meraklı ve heyecanlı izlenimler mekânların hafızasıyla birlikte yaşam öykülerini de ön plana çıkarıyor.

KISA, MERAKLI, HEYECANLI İZLENİMLER

Kültür ve Tarihin Seyahatle Buluşması

YORUMLARINIZ

Duraklar hakkındaki görüşlerinizi bekliyorum…