TRT Radyo 1’de her çarşamba saat 15:30’da yayınlanan Tam Zamanı programının bu haftaki konusu Sevgili İstanbul kitabıydı.

Yarım saat süren keyifli söyleşide dilim döndüğünce kitabı anlatmaya çalıştım. Neden böyle bir çalışma yaptığımı, kimlerle konuşup kitabı nasıl hazırladığımı ve konuştuğum kişilerle ilgili izlenimlerimi paylaştım.

89

 

Uzun bir zamandan sonra tekrar bir radyo programına konuk olmak ve canlı yayında soruları yanıtlamak heyecanlı olsa da program yapımcıları Esin Yolçınar, Aybeniz Uçan ve programın sunucusu Ömer Faruk Zora‘nın sıcak konukseverlikleri bu heyecanı yenmemde çok yardımcı oldu.

Tam Zamanı programı vesilesiyle yıllardır uğrayamadığım TRT Harbiye binasında bulunmak günün anlam ve önemine de uyuyordu. Bu ziyaret bir anlamda keyifli bir nostaljik yolculuktu benim için.

55

Zamanınız olursa Tam Zamanı programını kaçırmayın, dinleyin derim. Gezi, fotoğraf, lezzet, arkeoloji, macera, deniz gibi konularda birbirinden güzel yayınlara imza atıyorlar. Programa emeği geçen herkese tekrar teşekkürler.

Yayını dinleyemeyenler, kaçıranlar söyleşimizin kaydını aşağıdaki linkte bulabilir, programı baştan sona (yaklaşık 20dk.) dinleyebilirsiniz.

 

Tam Zamanı – 31.03.2015

TRT Kent Radyo İstanbul’un konuğuydu

TRT_KentRadyo_Soylesi_27Nisan2016

27 Nisan 2016 günü TRT Kent Radyo’da Sevgili İstanbul kitabının tanıtımı vardı. Programda kitapla ilgili yaklaşık 20 dakika süren bir söyleşi yaptık. Kaydı aşağıdaki linkte bulabilirsiniz.

TRT Kent Radyo 27.04.2016